Przedsiębiorstwo Specjalistyczne DRACO

ul. Przyrodników 1B
80-298 Gdańsk
Województwo: pomorskie
Zobacz na mapie

Telefon: 58 320 24 31, 601 222 313
Fax: 58 305 79 23
Strona www: www.draco.com.pl
E-mail:

Opcje

  • Wersja do wydruku
  • Pobierz wersję pdf
  • Dodaj do schowka
  • Zaplanuj trasę


Drodzy Państwo,

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne DRACO oferuje Państwu swoje usługi z zakresu badań nieniszczących oraz oceny stanu technicznego konstrukcji stalowych od 1990 roku. Nasze usługi cechuje wysoka jakość poparta Zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością, zgodnym z ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; PN-N 18001:2004 i ISO/IEC 17025:2005, wiedzą techniczną oraz wykształceniem. Dysponujemy nowoczesnym, certyfikowanym sprzętem do badań NDT, łódź hybrydową z pozwoleniem na prace do 6 mil morskich od linii brzegowej oraz pojazd ATV do prac w ciężkim terenie. Wysoko wykwalifikowany personel naszej firmy posiada międzynarodowe certyfikaty II i III stopnia zgodne z normą EN 473 / ISO 9712 oraz uprawnienia alpinistyczne. Nasi inżynierowie spawalnicy posiadają międzynarodowe certyfikaty EWE oraz IWE. Jesteśmy dyspozycyjni i otwarci na sugestie Klienta, gotowi do pracy w dowolnym terenie zarówno z lądu, wody jak i powietrza. Na życzenie Klienta pracujemy również w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

Badania nieniszczące NDT konstrukcji (spawanych, kutych, walcowanych, odlewanych) wykonuje się w poszukiwaniu nieciągłości jej elementów, celem ich wyeliminowania, dla zapewnienia bezpiecznej pracy w warunkach ich eksploatacji.

W procesie technologicznym wytwarzania konstrukcji, wykonuje się badania międzyoperacyjne i odbiorcze (końcowe), aby potwierdzić brak wad niedopuszczalnych, które mogłyby powstać w procesie produkcyjnym, zgodnie z wymaganiami obowiązujących norm lub Towarzystw Klasyfikacyjnych, którym dana konstrukcja podlega.Konstrukcje będące już w eksploatacji, bada się na istnienie pęknięć, rozwarstwień, korozyjnej utraty grubości, wówczas, gdy nastąpi awaria, uzasadniona obawa, że obiekt jest w stanie krytycznym, przy planach wykorzystania konstrukcji do innych celów lub po upłynięciu terminu eksploatacji przewidzianego Prawem Budowlanym. W takiej sytuacji często zachodzi potrzeba oceny stanu technicznego całej konstrukcji (ATCS), co wymaga wykonania określonych badań o liczności pozwalającej opracować wyniki statystycznie, w celu orzeczenia, czy konstrukcja w aktualnym stanie może być nadal eksploatowana i z jakim prawdopodobieństwem pewności. W takiej sytuacji inwestor często oczekuje jeszcze odpowiedzi na pytanie: „jak długo jeszcze może być eksploatowana” lub „co należy zrobić, żeby przywrócić konstrukcji zdolność eksploatacyjną”.

Zapraszamy Państwa do współpracy!

Ta firma nie dodała jeszcze żadnej referencji

Bądź widoczny ! Pobierz baner i zamieść na swojej stronie.