Kowalstwo Artystyczne Anko
Porzeczkowa 1
53-008 Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Zobacz na mapie
Telefon: 71 3397814 , 603 691 194
Fax: 71 339 78 14
Strona www: www.kowalstwoanko.pl
E-mail:

Zakład Kowalstwa Artystycznego ANKO wykonuje usługi w zakresie projektowania i wykonywania m.in.: balustrad, krat, mebli (stołów, krzeseł, toaletek, zestawów kominkowych i innych), bram, furtek, ogrodzeń, drobnych elementów wykończeniowych, elementów dekoracyjnych (drzewka bonsai, kwietniki). Wszystkie nasze produkty są kute ręcznie przez doświadczonego kowala, który pracował w Wojskowej Pracowni Metaloplastycznej we Wrocławiu.
Oferujemy Państwu profesjonalną i fachową pomoc w zakresie projektowania i doradztwa. Zapewniamy transport i montaż gotowego zamówienia. Nasze produkty są zabezpieczone przed korozją i rdzą dzięki stosowaniu dwóch warstw farby: podkładowej - antykorozyjnej oraz kolorowej (zwykle szary grafit lub brąz). Na prośbę klienta stosujemy również cynkowanie ogniowe.
Cena ustalana jest za metr bieżący (w przypadku balustrad i ogrodzeń do 110 cm wysokości) lub za metr kwadratowy. Cena zależy również od wybranego materiału i stopnia skomplikowania projektu. Jeśli chcą Państwo otrzymać precyzyjne informacje o cenie i terminie realizacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
W pracowni kowalskiej ANKO powstały m.in:
Żyrandole:
w księgarni Ossolineum na wrocławskim Rynku
w Ratuszu w Izbie Adwokackiej
w Kasynie Wojskowym przy ul. Hallera
w kawiarniach i aptekach
Balustrady:
w Banku Narodowym przy ulicy Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu
we wrocławskiej Prokuraturze Okręgowej przy ulicy Powstańców Śląskich
w klatce schodowej Opery Wrocławskiej
Kraty:
w Banku Śląskiego we Wrocławiu
w Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu
w ratuszu w Strzelcach Opolskich
Lampy i kwietniki zdobiące Rynek w Namysłowie
Kute obudowy koszy na śmieci, które znajdują się dziś na wrocławskim Rynku, placu Solnym i ulicy Świdnickiej
Wysięgniki i szyldy w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej
Tron królewski do sztuki „Diabeł Przewrotny” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.
Pracownia wykonuje również usługi konserwatorskie, jej pracownicy odrestaurowali:
kute bramy i furtki w pałacu Dębica koło Środy Śląskiej
drogę krzyżową na Górze Świętej Anny
kutą kratę w Sali Rajców w świdnickim Ratuszu
drzwi, krzyże i zwieńczenia kopuły w Kościele Pokoju w Świdnicy.
Pozostałe branże:

Wykop
Nasza klasa
Blip
Myspace
Tumblr
